چگونه بهترین تشک طبی رو تشخیص دهیم.

چگونه بهترین تشک طبی رو تشخیص دهیم.

بهترین تشک طبیاغلب افراد برای پیشگیری از درد مفاصل و دفرمه شدن اسکلت خود به خرید تشک طبی روی می­ آورند اما مهم­ترین ویژگی ذاتی تشک­های طبی، درجه سفتی بالای آنهاست. پس اولین ویژگی در بهترین تشک طبی، سفتی آن خواهد بود. سفت بودن در تشک­های طبی باعث می­ شود تا انحنای ستون فقرات به شکل طبیعی خود حفظ شود. و با حمایت از اسکلت و مفاصل، از بروز ناهنجاری­ های جسمی جلوگیری شود.

تشک­های طبی در دو نوع فنردار و بدون فنر در بازار موجود هستند. تشک­های طبی بدون فنر تماماً از یونولیت، فوم و اسفنج ساخته می­شوند و به واسطه وزن سبک و قیمت بسیار مناسب، بازار پر رونقی دارند اما سفتی بیش از حد، عمر کوتاه و دفرمه شدن تشک، سبب شد تا تولید کننده­ ها به فکر اصلاح این نوع از تشکها بیافتند و در عین حفظ ساختار اولیه و ضروری آن، با اضافه کردن فنرهای متعدد تعریف جدیدی در عبارت «بهترین تشک طبی» بوجود آوردند.

استفاده از فنر در تشک­های طبی باعث شد هم نرم بودن به محصول اضافه شود. و هم سفت ماندن پا برجا بماند. این تلفیق سبب شد در عین حفاظت از اندام­های حساس بدن مثل ستون فقرات، سر، گردن و زانوها، فشارهای وارده به تشک از سوی بدن توسط فنرها جذب گردد. تا هم موضوع سلامت جسم رعایت گردد. و هم یک خواب راحت حاصل آید.

جنس و نوع مواد اولیه

همانطور که در بالا عنوان شد. اغلب تشک­های طبی با ساختار یونولیت و فوم و الیاف، بدست مصرف کننده می­ رسند. اما برای بهبود ساختار آن در راحتی و البته افزایش عمر مفید آنها، اصلاحات مفیدی از سوی تولید کنندگان معتبر و پرفروش برای تولید بهترین تشک طبی اعمال شد. اضافه کردن پد راحتی در قسمت­هایی که بیشترین تماس را با بدن دارند از نمونه این اصلاحات مفید قلمداد می­شود که حاصل مطالعات مستمر مرکز مطالعات تولید کننده ها است.

اگه این مطلب رو دوست داشتی بد نیست یه نگاهی هم با این مطلب بندازی
مقاله جامع راهنمای خرید تشک خوب و مناسب

افزودن پد راحتی باعث افزایش چشمگیر آسایش قسمت­هایی از بدن است. که بیشترین آسیب را از سفتی تشک­های طبی متحمل می­ شوند. پوست بدن از جمله این نقاط است که بسیار آسیب پذیر می­باشد. ولی حضور پدهای راحتی در ضخامت های ولو اندک، از انتقال خشکی  و سفتی تشک­های طبی به پوست جلوگیری می­ کند. نمونه دیگری که بسیار مهم تلقی می­ شود.جنس پوشش نهایی محصول است.

به نحوی که اگر منافذ پوشش به شکلی باشد. که گردش هوا در آن به نحوی مطلوب جریان داشته باشد، تشک خریداری شده قطعاً بهترین تشک طبی خواهد بود. زیرا جریان هوا به تعادل حرارتی ساختار داخلی تشک و دمای بدن شما کمک خواهد کرد. اغلب نارضایتی­ ها از تشک­های طبی به خاطر گرم شدن غیر قابل تحمل در محل تماس بدن با تشک است.

مختلط بودن مواد بکار رفته در کنار منافذ لایه بیرونی و نهایی می­ تواند تا حد مطلوبی از انباشت حرارت در تشک بکاهد . و این مهم حاصل نمی­شود. مگر با اعمال نظر کارشناس ­های خبره در این حوزه. کارشناسانی که بصورت مداوم و مستمر بازخوردهای مثبت و منفی هر تغییر را جمع­ آوری می­ کنند تا با اعمال بهترین اصلاح­ها، بهترین تشک طبی را تولید و روانه بازار کنند. لذا ضروری است با خرید تشک از برندهای معتبر در قدم اول سلامتی و در قدم دوم یک خواب با کیفیت را برای خود به ارمغان بیاوریم.

ویژگیهایبهترین تشک طبی

در دسته بندی تشک ها و عنوان کردن انواع آنها، با ویژگی­های هرکدام آشنا شدیم. مزایای هر دسته سبب می ­شود عده ای مجاب به خرید شوند و در مقابل، عنوان کردن معایب ، ممکن است عده ­ای را از خرید منصرف کند. به هرحال یافتن بهترین تشک طبی کاری آسان نیست. و ضروری است با مطالعه راجع به ویژگی های هر محصول به دنبال خریدی باشیم، که مزایای بیشتر در مقابل معایب اندک داشته باشند.

اگه این مطلب رو دوست داشتی بد نیست یه نگاهی هم با این مطلب بندازی
کدام مارک تشک بهتر است ؟چگونه بهترین مارک تشک را تشخیص دهیم

زیرا گریز از بی­ نقص بودن، مطلق یقیناً کاری بیهوده  و البته بی نتیجه خواهد بود. بعنوان مثال افزودن لایه­ های مراقبتی از بدن و استفاده از الیاف و پارچه­ های با کیفیت قطعاً وزن محصول نهایی را به شکل چشم گیری افزایش می­دهد و این مسئله برای شخصی که وزن محصول برایش خیلی مهم است، یک امتیاز منفی به حساب می ­آید.

مزایای بهترین تشک طبی

همانطور که پیشتر عنوان شد، ذات تشک­های طبی سفت بودن آنهاست. ویژگی مثبتی که تنها در این دسته از تشک ها دیده می­ شود و سبب می­ شود ساختار اسکلت بدن حفظ گردد. این مزیت، هم جنبه پیشگیری از بروز ناراحتی­ های ستون فقرات و مفاصل را خواهد داشت. و هم به متوقف شدن درد و بهبود آن کمک شایانی خواهد کرد. بهترین تشک طبی در مقابل بیشترین فشارهای وارده از بدن هم مقاومت خواهد کرد.

و کمترین فرو رفتگی را در آن شاهدیم. پزشکان حوزه توانبخشی معتقدند تشک طبی استاندارد با فشار انگشت، نباید بیش از چند میلیمتر انطعاف داشته باشند. انعطاف پذیری اندک، سبب کاستن فشارهای وارده به بدن خواهد شد. و یقیناً در دراز مدت از بروز ناهنجاری­ های مفاصل و ستون فقرات جلوگیری می­ کند. دومین تأثیر سفت بودن تشک­ های طبی در حفظ تعادل ماهیچه ه­ای بدن است. آنچه کارشناسان و پزشکان به آن اذعان داشته ­اند این است که به هنگام استفاده از بهترین تشک طبی، تعادل طبیعی بدن حفظ می­ گردد.

در اینصورت  ماهیچه­ ها هم استراحت می­ کنند، این استراحت باعث خواهد شد. که نیروی تحلیل رفته خود را در زمان استراحت بازیابی کنند. پس اگر تشک طبی نتواند به استراحت ماهیچه­ ها بیانجامد. و احساس کوفتگی بعد از استراحت به سراغ شما آمد، مطمئن باشید. که تشک شما از استانداردهای لازم برخوردار نبوده است . و این مسئله بروز بیماری های جسمی را برای شما رقم خواهد زد.

اگه این مطلب رو دوست داشتی بد نیست یه نگاهی هم با این مطلب بندازی
تشک رويال بهتره یا تشک خوشخواب

تراکم فوم بالا نمونه دیگری است. که در اغلب تشک ­های طبی استاندارد دیده می­ شود. جابجا شدن مداوم در هنگام استراحت سبب می­شود شکل­ گیری تشک و تطابق آن ضروری باشد. پس برای بهبود دردهای مفاصل ضروری است فوم با تراکم بالا، به لایه­ های بالایی تشک طبی تزریق گردد. درجه این تراکم عددی بین 2 تا 5  است اما تراکم فوم تشک­ های تولیدی شرکت­های معتبر، در دو سطح بالایی 4 و 5 قرار می­ گیرند.

لذا بهترین تشک طبی با تراکم بالای 4 تولید و عرضه خواهند شد. این موضوع را بخاطر داشته باشید . که تولید کنندگان معتبر، هرگز کیفیت را فدای کاهش قیمت تمام شده نمی­ کنند. این مسئله ، فروش بالا و اعتبار روز افزون آنها را سالهاست که تضمین کرده است.

نتیجه گیری:

اگر به دنبال بهترین تشک طبی می گردین از مزایا و معایبی که در بالا به آن اشاره شد کمک بگیرین تا بتونین بهترین انتخاب را داشته باشین و با کمترین هزینه بیشترین بهره وری و مطلوببت را داشته باشین . و بهترین تشک طبی رو برای خودتون و خانواده تون تهیه کنین.

در نهایت پیشنهاد من به شما، این است که محصولی همچون ویسکو پاکت از سری محصولات شرکت تولید تشک کلبک ترکیه میتواند رضایت شما را در خرید یک محصول ایده آل جلب کند .زیرا ابر هوشمند پنج سانتی متری استفاده شده در آن راحتی بی چون و چرایی را به خریدار هدیه می­دهد.

از اینکه تا اینجای مقاله منو همراهی کردین. از شما سپاس گذارم. امیدوارم که این مقاله تونسته باشه که به شما کمک کنه تا بهترین تصمیم رو درخرید بهترین تشک طبی بگیرین .خدانگه دارتون به امید دیدارتون در مقاله بعدی.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن